Посланикът на Република България в Белград Ангел Ангелов проведе среща с министъра без портфейл Новица Тончев

0

Посланикът на Република България в Белград Ангел Ангелов проведе среща с министъра без портфейл Новица Тончев, отговарящ за подобряване на развитието на слаборазвитите общини в Република Сърбия.

В рамките на разговора бяха обсъдени перспективите за задълбочаване на икономическото сътрудничество, с акцент върху развитието на пограничните райони, в които живеят представители на българското национално малцинство в Сърбия. Сред темите на срещата бяха също възможностите, свързани с предстоящото Експо 2027 в Белград, както и подготовката за следваща сесия на Междуправителствената комисия за икономическо сътрудничество, съпредседателствана от сръбска страна от министър Тончев.

Особено внимание бе отделено на перспективата за откриване на нов граничен пункт „Калотина 2 – Градина 2“, имащ за цел облекчаване на движението и за по-добра свързаност на жителите на Царибродския регион с България, вкл. с оглед на възможностите за работа и обучение.

Двете страни потвърдиха общата си воля да продължат сътрудничеството в подкрепа на благосъстоянието на българското национално малцинство, както и за насърчаване на инвестициите и устойчивото развитие в пограничните райони.

Източник и фото: Посолство на Р. България в Сърбия

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Моля, въведете името си тук

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.