Македония загуби от Исландия и не успя да се класира във втория етап на световното първенство

0

Македония вчера претърпя и третото поражение по ред на световното първенство по хандбал и не успя да продължи в основния, втори етап на шампионата. След убедителните поражения от Хърватия и Испания, в петия и последен мач от група „Б“, отбора на Македония беше победен и от отбора на Исландия (22-24) и се класира на четвърто място на таблицата.

Отбора на Македония отлично започна мача и направи преднина от 4-1. Както и обикновено на това първенство, Македония отново когато бяше в атака играеше с играч повече, а без вратар. В продължение на първата част македонските хандбалисти започнаха да правят грешки в атаката, което позволяваше на исландците да отбелязват лесни голове в празната врата на Македония и резултата за скоро бе 4-4. Но, македонския отбор отново пое контрол върху играта и резултата и през цялото полувреме имаше предимство, като на почивка се отиде с резултат 13-11 за Македония.

В началото на второто полувреме, защитата на Македония не беше толкова добра, както в първата част от мача и след десет минути Исландия изравни резултата на 16-16. След това започнаха и проблеми в атаката за отбора на Македония, от което се възползва отбора на Исландия и направи преднина от два гола на десет минути до края на мача, 17-19.

Селекционерът на Македония, Раул Гонсалес тогава промени играта и Македония започна да играе с шест играчи в атака и с вратар докато трае нападението. Това допринесе Македония  да изравни резултата на 20-20, а след това и на 21-21. Но за съжаление това беше всичко, което направиха македонските хандбалисти, тъй като Исландия отново отбеляза два гола за преднина от 21-23 и на края успя да победи с резултат 22-24.

Македония в нейното шесто участие на световните първенства, за втори път не успява да се класира във втория етап на състезанието, т.е. во борбата за медалите. За първи път това се случи при първото участие на Македония на световните първенства, в Египет през 1999 година.

Така в продължението на Световното първенство което се провежда в Германия и Дания, отбора на Македония ще играе в т.нар. „Купа на Президента“ или в борбата за класиране от 13-то до 16-то място.

Първият двубой Македония играе утре срещу отбора на Русия, а мачът се играе в Кьолн от 13:00 часа. Победителят от този мач ще играе за 13-то място с победителя от мача между Чили и Катар, а победеният ще играе с победения от мача между Чили и Катар, за 15-то място. Двата мача Македония ще играе на 19-ти и 20-ти януари.