Спортисти от Бесарабия спечелиха награди в XXIV-ти летни Дефлимпийски игри в Бразилия

0

Борци  от южните райони на Одеска област са спечелили златни и бронзови медали в XXIV-ти летни Дефлимпийски игри, които преминаха в  Бразилияот 1 до 15 май  т.г.

На 14 май в състезанията по свободна  борба Анатолий Червоненко е спечелил златен медал  в категорията от 86 кг. Анатолий е родом от бесарабското българско село Заря (старото название Камчик) и е възпитаник на Зарянското спортно училище с треньор Васил Златов. През 2017 г. младият спортист участва в Дефлимпийските игри и спечелва тогава второ място.

Възпитаници на Болградската спортна школа  с треньор Симеон Терзи  също са спечелили награди в Бразилия.

Общо  украинският национален отбор на XXIV-ти летни Дефлимпийски игри е спечелил 137 награди, от които  61 златни, 38 сребърни и 38 бронзови медала.