Спортисти от Тараклия участваха в републиканско първенство по борба

0
Снимка: Василий Татарли

Млади спортисти от Тараклия, които наскоро се преместиха в София и в момента представляват клуб ЦСКА, показаха много добър резултат на републиканското първенството.

Треньорът им Васил Татарли каза за БТА, че в свободната борба момчета са спечелили пълен комплект медали.

Иван Кайряк (52 кг) стана шампион, второ място зае Станислав Скакун (48 кг), а с бронзово отличие е Дмитрий Тулуш (38 кг).

Държавното лично първенство за момчета, което беше посрещнато от спортна зала „Никола Петров“, се проведе в Горна Оряховица от 2 до 5 февруари.

Състезанието е за двата стила – класически и свободен, в което участваха над 500 състезатели.