Слабо представяне на македонските футболни клубове в квалификациите за Лига Европа

0

Две поражения и едно равенство е резултатът на македонските представители в първия квалификационен кръг за Лига Европа. Трите македонски клуба – Македония Гьорче Петров от Скопие, Академия Пандев от Струмица и Шкупи от Скопие, за съжаление не успяха да записат нито една победа на първите си мачове през този сезон.

Единственият отбор, който успя да не загуби, беше отборът на Шкупи. Скопският футболен клуб играше като гост в Армения, а съперник му беше ФК Пюник от Ереван, който четиринадесет пъти има спечелено титлата арменски шампион. Футболистите на Шкупи бяха много близо до победата, като на десет минути преди края на мача имаха преднина от 3-1.

Но футболистите на Пюник успяха да вкарат два гола за пет минути и мача завърши с равенство 3-3. Въпреки това отборът на Шкупи има добри шансове да се класира във втория квалификационен кръг на Лига Европа, защото реванша се играе в Скопие на 18 юли.

Вторият клуб от Скопие – ФК Македония Гьорче Петров, за когото това е шесто участие в европейските футболни състезания, също така беше гост в Армения, на отбора на Алашкерт от Ереван. Македонските футболисти бяха победени с резултат от 1-3 и ще имат трудна задача на реванш мача в Скопие след една седмица.

За да се класират във втория кръг от квалификациите, те трябва да победат с резултат от 2-0 или най-малко с разлика от три гола, ако футболистите на Алашкерт успеят да вкарат гол в Скопие.

Победителят на футболната Купа на Северна Македония за миналия сезон, ФК Академия Пандев от Струмица, в дебютното участие в европейските футболни състезния отбеляза убедителна загуба от 0-3 на свой терен.

Негов съперник беше футболния клуб Зрински от Мостар, Босна и Херцеговина,  който се оказа много по-добър отбор.

Гостите още на полувремето имаха преднина от 2-0, а през втората част на мача успяха да отбелязат още един гол, за краен резултат от 3-0. След това високо поражение, отборът на Академия Пандев няма почти никакви шансове за класиране във втория кръг. Реванш мача между двата отбора се играе на 18 юли в Мостар.