„Реал“ защити титлата си в Шампионската лига

0

„Реал Мадрид” спечели втори пореден финал и за 12-и път стана европейски клубен шампион. На финала снощи на стадион „Милениъм“ в Кардиф испанците спечелиха с 4:1 срещу торинския гранд „Ювентус“.

Два гола за „кралския клуб“ вкара Кристиано Роналдо, по веднъж се разписаха Каземиро и Марко Асенсио, а автор на красивия гол за „старата госпожа” бе хърватина Марио Манджукич, с който в 27-ата минута изравни резултата на 1:1.

Всичко беше решено в средата на втората част, когато „Реал“ за две минути отбеляза две попадения. След един далечен шут на Каземиро топката рикошира и влезе в десния угъл на вратата на Джанлуиджи Буфон, а две минути по-късно Роналдо увеличи резултата. Марко Асенсио в 90-та минута сложи точка на всичко.

По този начин „Реал“ стана първият отбор в Европа, който защити титлата си в ШЛ откакто през 1992 година е въведен новият формат в най-престижния европейски футблен турнирнир. „Кралският клуб“ спечели три от последните 4 издания на надпреварата и вече има 12 трофея в своята витрина.

Двукратният европейски клубен шампион „Ювентус“, който бе единственият отбор без загубен мач този сезон в Шампионската лига, загуби петия си пореден финал след тези през 1997, 1998, 2003 и 2015 г. На мача в Кардиф тимът от Торино допусна 4 гола, с един повече отколкото във всичките си 12 мача в Шампионската лига за целия сезон.