Отлично представяне на босилеградските лекоатлети ветерани на Балканското първенство в Стара Загора

0

Ядранка Богданова, член на атлетическия клуб „Младост” от Босилеград,  завоюва златен медал в състезанието по тласкане на гюле и бронзов медал в надпреварата по скок на дължина, на Балканското първенство по атлетика за ветерани, което от 22 до 24 септември се проведе в Стара Загора.

Изключителен успех осъществи и съотборника й Стефан Радованов, спечеляйки сребърен медал в бягането на 10 хиляди метра.

Поредният успех на босилеградските лекоатлети ветерани, които са членове на националния сътав на Сърбия, допълниха и останалите представители на АК „Младост”, които участваха в това престижно състезание. Йордан Григоров спечели пето място в дисиплината спортно ходене на 5 километра, а Блажа Воинович и Стефан Стефанов също заеха пети места в своите възрастови категории в състезанието по скока на дължина.

На Балканиадата в Стара Загора участваха рекорден брой състезатели – над 640 от 12 държави. Домакин на Балканското първенство през следващата година ще бъде Словения.

Участието на нашите лекоатлети ветерани в Балканиадата в Стара Загора финансово подкрепи Община Босилеград.