Открит турнир по свободна борба се проведе в Болград

0

89 състезатели от Болградската, Городненската и  Кубейската общини от Болградски район, от с. Котловина  Измаилски район и гр. Рени взеха участие в ежегодния  регионален турнир по свободна борба. Всички участници са на ученическа възраст от 10 до 16 години.

След напрегнати състезания победители   в категорията от  35 кг  са: I-во място спечели Тарас Арнаут; III място – Артем Малакчи. В категорията до 40 кг Егор Димов стана най-добрият, на II-ро място е Андрей Митиш. Във весовата  категория от 55 кг на I-во място е Александър Башеев; на II-ро – Ярослав Титоров. Най-добрите борци  в категорията от  29 кг  е Дмитрий Окалаш, от  32 кг – Юрий Мокан, от  35 кг – Александър Паруш. В категорията от   42 кг спечели  Андрей Малакчи, а Владислав Турчин е на  II-ро място. Победител  в категорията от  48 кг е  Владислав Митев.  Юниорът Владислав Сафта спечели в категорията до 52 кг. Сред спортистите в категорията от  68 кг на  I-во място е Данил Дулгеров; на II-ро място е  Александър Сидляренко; на III-то  – Иван Вачев.

При момичетата в категорията до 42 кг спечели Карина Бровко, на II-ро място е  Мелиса Крепостная;  на III- то –  Анастасия Ломачинская. В категорията  до 50 кг победи Екатерина Садаклиева.