Отбора по хокей на трева от Босилеград участва на турнир в Перник

0

Отбора по хокей на трева от Босилеград взе участие в предпоследния турнир на държавното първенство по хокей на трева, което се състоя в град Перник. Освен отбора от Босилеград в състезанието участваха още 6 отбора от Перник и Пловдив.

Спортната надпревара е събрала млади спортисти до 12 и до 14 години. Състезанието се е провело на терен в пернишкия в кв. „Изток“.

Преди старта на състезанието всички състезатели са били приветствани от зам-кмета Йордан Павлов, който им е пожела здраве и спортсменски дух.

Челното място във възрастова група до 12 години спечели  пловдивският клуб по хокей на трева „Петър Берон“, негови подгласници станаха перничаните от спортен клуб „NGS“ с треньор Руслан Стефанов, а третото място заеха спортистите от Босилеград с треньор Любиша Николов.

В по-голямата възрастова група до 14 години на първо и второ място отново се наредиха състезателите от град Пловдив – от клубовете „Петър Берон“ и „Пловдив“,  а третото място беше определено за пернишките момчета.

Последният турнир от държавното първенство ще бъде следващата седмица в Свищов, тогава ще стане ясно кои 6 отбора ще се класират за дивизия А.

По думите на треньора на босилеградския клуб Любиша Николов, босилеградските деца са се представили успешно, като добави, че за следващия сезон ще тренират по усилено за да вземат първото място.