Областен шампионат по свободна борба премина в Бесарабия

0
По време на областния шампионат по свободна борба в българското село Заря, Саратска община. Снимки: фейсбук страници на Асоциацията на олимпийските видове борба в Одеска област, Отдел на културата, туризма, младежта и спорта към болградската община

Областен шампионат по свободна борба U-15 и U-17 се проведе в бесарабското българско село Заря, Саратска община в началото на месец февруари. Състезанието е квалификационно събитие сред най-добрите спортисти за участие в шампионата на Украйна.

В младежката спортна надпревара взеха участие 220 борци – момчета и момичета от цялата Одеска област. Основната част от борците са участници от Болградски, Измаилски и Белгородднестровски район, където е съсредоточено българското население от Одеска област.

От Саратската детско-юношеска спортна школа девет борци, сред които шестима са българи, спечелиха четири втори и пет трети места във весовата категория от 36 до 85 кг.

Борците  към центъра „Спортът за всички“ от Болградската община имат три първи места, три втори и две трети. От десетте участници седем борци са с български произход.

Кулевчанската селищна община беше представена от 16 борци, спечелили 10 призови места.

Петима борци участваха от Арцизката детско-юношеска школа, всички са от български произход. Едно първо и едно трето място спечелиха участниците от Арциз.

Кубейската община от Болградски район беше представена от трима борци от българското село Виноградное. Те имат две трети места.

Победителите в областния шампионат ще вземат участие в шампионата на Украйна, който ще се проведе в края на месец март в гр. Ужгород в Закарпатска област.