Националните футболни отбори на Северна Македония и България за юноши до 19 години изиграха двa контролни мача

0

Футболните надежди на Северна Македония и България през тази седмица изиграха две контролни приятелски срещи. Първата среща между юношеските отбори до 19 години на двете страни се играеше във вторникът, на 3 септември.

Мачът се проведе на стадион „Струма“ в град Симитли, а македонските футболисти бяха по-добрият съперник и записаха победа с резултат 2:1.

Втората контролна среща се играеше преди два дни, на 5 септември в Благоевград. Футболистите на България на този мач показа много по-добра игра и доминираха над македонските им връстници през целия мач, а футболистите на Северна Македония получиха и два червени картона през второто полувреме. Единствения гол на срещата беше отбелязан от Владимир Николов в осмата минута, което беше достатачно за победа на България от 1:0.

Тези две контролни срещи бяха част от подготовката на националните отбори на двете страни за участие в квалификациите за европейското първенство за младежи до 19 години, което ще се проведе следващата година в Северна Ирландия.

В първия етап от квалификациите за европейското първенство ще участват общо 52 национални отбора, разделени в 13 групи. Мачовете от квалификациите ще се проведат на турнирен принцип, а класиране във втория кръг от квалификациите ще осигурят първите две отбора от всяка група, както и най-добрият национален отбор който ще спечели третото място.

На тези 27 отбора ще се присъедини и Португалия, която вече си осигури класиране във втория кръг. След това ще бъдат формирани седем групи от четири отбора, а само победителите от всяка група ще се класират на европейското първенство в 2020 година.

Северна Македония и България ще играят техните мачове от квалификциите в периода от 13 до 19 ноември. Северна Македония ще бъде домакин на нейната квалификациона група, а съперници на македонските младежи ще бъдат отборите на Босна и Херцеговина, Англия и Люксембург.

Българските национали в категорията до 19 години, ще играят мачовете от техната квалификационна група на турнира в Турция. Заедно с България, освен турския отбор ще бъдат и отборите на Черна гора и Армения.