“Младост“ със сребърен медал на индивидуалното първенство за мини кадети

0

Андрей Миланов  спечели сребърен медал

Най-малките ни състезатели на клуба по тенис на маса „Младост“ имаха възможността да се състезават на индивидуалното първенство на Асоциацията по тенис на маса на Централна Сърбия за мини кадети, което се проведе вчера в спортната зала в Неготин. Клубът ни беше представен от:  Андрей Миланов, Стефан Андонов, Урош Спасов и Никола Григоров.

Андрей Миланов, Стефан Андонов и Урош Спасов заеха първите места в групите с максимално представяне, а Никола Григоров беше победен от най-добрият мини кадет в турнира и така зае второто място.

Андрей Миланов  успя да се класира на главното табло и спечели сребърен медал!

Андрей имаше за съперник Никола Григоров на четвъртфиналите, когато победи с 3-1,и със същия резултат превъзмогна състезателя от клуба по тенис на маса „Дубочица“ от Лесковац и по този начин се класира на финалите, където се срещна от съперника от клуба  по тенис на маса „Бело поле“ от Сурдулица.

Мачът беше изпълнен с красиви и несигурни точки. И двамата състезатели се бориха като лъвове за титлата най-добър. Нашият състезател почти имаше победата в ръцете си при резултат 2-2 в сетове, той поведе с 9-7 в петия сет и имаше два сервиса, за да завърши мача в своя полза, но нервността и страхът от победата свършиха своето и крайният резултат беше 13-11 за противника. Като треньор мога да съм повече от доволен, като се има предвид, че това са най-малките ни членове на клуба. Може би причината за пораженията на четвъртфиналите и поражението на финала е дългият път и умората на децата. Продължаваме да тренираме усилено,защото вярвам,че в нашия клуб има много талантливи деца,които ще покажат своя блясък за кратко време…и нашият клуб не бива да се страхува за дните, месеците и годините, които предстоят, написа треньорът  Никола Талески във „Facebook“ страницата  на отбора.

Снимки: Клуб по тенис на маса  „Младост“ Босилеград