Минимална победа от 1-0 за македонския футболен шампион в квалификациите за Шампионската лига

0

Шампионът на Македония, отборът на ФК Шкендия от Тетово, отбеляза минимална победа във втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Снощи на националния стадион в Скопие, пред 5.000 зрители, Шкендия успя с 1:0 да победи отбора на шампиона на Молдова, ФК Шериф Тираспол.

Героят на Шкендия от двубоя срещу отбора на Дъ Ню Сейнтс в първия квалификационен кръг, Бесарт Ибраими, отново беше футболистът който донесе радост на домашните фенове. Той от пряк свободен удар в 24. минута, успя да вкара победния гол за Шкендия на този мач.

Гостите от Молдова могат да бъдат доволни, за това че заминават от Скопие с поражение от само един гол. Шкендия имаше много шансове да увеличи преднината си, но на този мач за разлика от предишния, срещу отбора на Дъ Ню Сейнтс, нападателите на македонския шампион нямаха своя вечер.

И на този мач, отбора на Шкендия тръгна агресивно към вратата на гостите още от първата минута. Бесарт Ибрахими в 24.минута на фантастичен начин изпълни свободен удар и прати топката в мрежата на Шериф Тираспол.

До края на първото полувреме, нападателя на Шкендия, Стенио Жуниор имаше два пъти възможност да вкара гол, но веднъж гредата беше съюзник на отбора на Шериф, а втория път вратарят на гостите успя да отбрани удара.

През втората част и двата отбора отправиха повече удари към противниковата врата. Но, в този двубой и вратарите на двата отбора имаха чудесно представяне. Захов от отбора на Шкендия и Микулич от екипът на Шериф, успяха да запазат мрежите си непокътнати през второто полувреме.

Така Шкендия пътува на реванш мача на 31 юли в Тираспол, с минимална преднина и ще трябва да покаже по-добра реализация в атаката, доколкото иска да играе в третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Следващият опонент на победителя от двубоя между Шкендия и Шериф в квалификациите, ще бъде силния отбор на Ред Бул Залцбург от Австрия.

Победеният пък от дуела между Шкендия и Шериф Тираспол, ще продължи участието си в третия квалификационен кръг на Лига Европа.