Македонския шампион с минимални шансове за класиране в груповата фаза на Лига Европа

0

Шампионът на Македония по футбол, отборът на Шкендия от Тетово, снощи в Норвегия играеше срещу отбора на Розенборг от Трондхайм. Мача беше игран в рамките на последния кръг от квалификациите или т.н. play-off за Лига Европа. За съжаление, Шкендия претърпя поражение от 1:3 и има трудна задача пред себе си в реванша.

Отбора на Розенборг започна мача доста силно и от началото доминираше на терена. Първият гол за норвежците отбеляза Джебали в 11.минута с прекрасен удар от 20-тина метра. Четири минути след това Бендтнер с удар с глава повиши резултата на 2:0. Една минута преди края първото полувреме, Леви постигна третия гол за Розенборг и по този начин на полувреме се отиде с убедителна преднина на норвежците от 3:0.

Второто полувреме мина доста спокойно, без много възможности за нови голове. Все пък Шкендия изкористи един шанс и чрез удара на Стенио Жуниор от ръба на наказателното поле намали преднината на Розенборг на 3:1. В крайна сметка това се оказа, че е крайният резултат на мача.

Погледнато като цяло, македонския отбор бе равностоен противник, но не успя да реализира своите шансове за постигане на повече голове.

Реванш мача между двата отбора ще се проведе за шест дни, на 30-ти август на националния стадион в Скопие.

В очакване на реванша, може да се каже, че шансовете за Шкендия все още съществуват, но е ясно, че мисията за Лига Европа ще бъде адски трудна, защото ще трябва да се дадат поне два гола, а същевременно да се запази собствената мрежа „непокътната“.

Ако премине тази пречка, преди македонския шампион ще бъдат поне още шест европейски мачове в груповата фаза. На този начин, Шкендия ще може да повтори успеха на отбора на Вардар от миналия сезон, когато за първи път в историята един отбор от Македония се класира в групова фаза на европейски футболни състезания.