Македонският футболен шампион елиминиран от квалификациите за Шампионската лига

0

Голямо разочарование претърпяха вчера футболните фенове в Северна Македония. Македонският шампион, отбора на Шкендия от Тетово, бе шокиращо елиминиран от тазгодишните състезания за Шампионската лига на УЕФА още в първия кръг от квалификациите.

Вчера в Скопие, отбора на Шкендия играеше срещу шампиона на Естония – ФК Нъме Калю от Талин. Реванш мача от първия квалификационен кръг за Шампионската лига бе игран на най-големият стадион в Северна Македония, националната арена „Тоше Проески“ преди около 3.000 зрители. Естонския шампион успя да спечели минимална победа от 2-1 и по този начин елиминира македонския претставител от нататъшните участия в квалификациите за Шампионската лига, въпреки че Шкендия имаше преднина след пърия мач от 1-0.

Гостите от Естония направиха изненада още в шестата минута и първи отбелязаха гол за преднина от 1-0. След изпълнението на ъглов удар за отбора на Нъме Калю, вратаря на Шкендия направи грешка, а гостинския футболист Уге с удар с глава прати топката в мрежата на домакините.

Футболистите на Шкендия изиграха много слабо през първото полувреме и отправиха само един удар в рамките на вратата на гостите, но вратаря на Нъме Калю успя да направи спасяване.

От самото начало на второто полувреме македонският шампион започна да игра много по-добре и имаше няколко хубави положения за постигане на гол, но домашният вратар Лондак с чудесни спасявания и на два пъти гредата, не позволиха на Шкендия да достигне равенство до 62-та минута.

Тогава, също като на първия мач, един футболист на Нъме Калю играеше с ръка в наказателното поле на неговия отбор. Рефера отсъди дузпа в полза на Шкендия, която бе реализирана от Агим Ибраими и резултатът бе изравнен на 1-1.

До края на мача домашните футболисти отново имаха няколко възможности да вкарат гол, но за съжаление не успяха. Наказанието за тази неефективност на футболистите на Шкендия, стигна в 91-ата минута. След центриране от страна на гостите в наказателното поле на Шкендия, домашния вратар отново направи неправилна преценка на движението на топката и на естонския футболист Лилиу не му беше трудно от два метра с глава да прати топката в празната мрежа Шкендия, за преднина на отбора на Нъме Калю от 2-1.

Това бе крайният резултат на мача и благодарение на двата гола на гостински терен, отбора на Нъме Калю продължава във втория кръг от квалификациите за Шампионската лига, където ще играе срещу шампиона на Шотландия, отбора на Селтик от Глазгоу.

Отбора на Шкендия ще продължи състезанията в Лига Европа. Съперник на македонския шампион във втория квалификационнен кръг за Лига Европа ще бъде отбора на Дюделанж от Люксембург. Първият мач от двубоя между Шкендия и Дюделанж ще се играе в Скопие, на 25 юли, а реванша е на 1 август в Люксембург.