Македонските футболни клубове изиграха първите мачове в квалификациите за Шампионската лига и Лигата на конференциите

0

Eдна победа, едно поражение и две равенства е резултатът на четиримата представители на Северна Македония в първия квалификационен кръг от клубните турнири под егидата на УЕФА – Шампионска лига и Лигата на конференциите.

Първи своя мач изиграха футболистите на македонския шампион, отбора на Шкендия от Тетово, за когото това е четвърто участие в квалификациите за Шампионската лига. Във вторникът, Шкендия играеше срещу шампиона на Словения, Мура, а срещата се играеше в Скопие на националната арена „Тоше Проески“ преди около 3.000 зрители.

Тетовския клуб пред своите фенове претърпя минимално поражение от 0-1 и ще има трудна задача на реванша следващата седмица в Мурска Собота. Отборът на Мура вкара единствения гол от дузпа, в 29-ата минута на мача. В последната минута на първата част бе отсъдена дузпа и за отбора на Шкендия, но Бесарт Ибраими не успя да отбележи гол за изравнение на резултата.

Вчера своите мачове изиграха тримата представители на Северна Македония в новото състезание на УЕФА – Лигата на конференциите.

Македонският вицешампион, отбора на Шкупи от Скопие записа победа като домакин, срещу представителя на Косово, отбора на Льапи. През първото полувреме Шкупи поведе с 1-0, а в самия край на мача скопския отбор отбеляза още един гол, за конечен резултат от 2-0. Това беше първа победа за Шкупи в европейските състезания.

Отбора на Струга имаше своя дебют в състезанията на УЕФА, като гост на  отбора на Лиепая от Латвия. Латвийците имаха преднина след първата част от мача, но в продълженията на редовното време на второто полувреме футболистите на Струга отбелязаха попадение за краен резултат от 1-1.

Ревашът в Северна Македония е следващата седмица, а победителят от този двубой ще е съперник на българския представител – ЦСКА София, във втория рунд от квалификациите за Лигата на конференциите.

Актуалният победител в Купата на Северна Македония, отбора на Силекс от Кратово, изигра равенство 1-1 като домакин срещу отбора на Петрокуб от Молдова. Двата гола бяха отбелязани през първото полувреме. Футболистите на Силекс поведоха в 5-ата минута от мача, но в добавеното време от първата част молдовските футболисти изравниха резултата. Реванша е следващия четвъртък в Молдова.

Да напомним, че миналия месец УЕФА взе решение да премахне правилото за гол на чужд терен за състезанията от Шампионската лига, Лига Европа и Лигата на конференциите.