Македония остана без медал на балканското първенство по лека атлетика в Стара Загора

0

В Стара Загора, на 20 и 21 юли, се проведе балканското първенство по лека атлетика. На шампионата участие взедоха 610 състезатели от 18 държави.

За съжаление, Македония въпреки че се представи с 23 лекоатлети, остана без медал на това първенство.

Най-близо до спечелването на медал за Македония на този шампионат, бе най-добрият македонски лекоатлет, Дарио Ивановски. Той успя да счупи македонския държавен рекорд в бягането на 3.000 метра, но за малко остана без медал, като се класира на четвъртото място.

Времето което Ивановски постигна в състезанието на 3.000 метра беше 8:17.65, което е за 27стотни по-добре от досегашния рекорд на Македония, който рекорд също бе негов.

С този резултат Ивановски остана на само 80 стотни до третото място на и бронзовия медал, което спечели хърватинът Дино Бошняк.

По-рано пък на първенството, Дарио Ивановски поради проблеми не успя, да завърши състезанието на 1.500 метра, което е негова по-силна дисциплина.

Най-добрата македонска лекоатлетка, Дрита Ислами настъпи в бягането на 400 метра с препятствия и също имаше добро представяне.

Тя с време от 1:01.49, успя да изравни македонския държавен рекорд, поставен от Верица Димитровска преди 16 години.

В конкуренцията на 13 лекоатлетки в нейната дисциплина, Ислами на края успя да се класира на седмото място.

Да се надяваме, че тези резултати ще бъдат стимул за македонските състезатели да имат добро представяне и на Европейското първенство, което започва на 7 август в Берлин.

От друга страна, българските лекоатлети имаха отлично представяне на първенството. Те успяха да спечелат дори 17 медала, од които 5 златни, 5 сребърни и 7 бронзови, като в крайното класиране заеха пето място.