Левски-ЦСКА: Невероятен обрат във Вечното дерби!

0

Левски сложи край на серията си от 9 мача без победа над ЦСКА, и то по изключително впечатляващ начин. „Сините“ изиграха изключително слаби първи 20 минути, в които допуснаха гол, но през второто полувреме реализираха пълен обрат и стигнаха до успех с 2:1 над Вечния съперник.

„Червените“ започнаха вихрено и Нунеш отбеляза в самото начало на първата част. Последваха и куп пропуски на гостите, а младият страж Николай Кръстев се отчете с отлични спасявания, включително и две в началото на второто полувреме.

В 70′ Яблонски беше фаулиран в наказателото поле и Прохазка изпълни точно отсъдената дузпа. 7 минути по-късно отново Яблонски беше в прегръдките на своите, след като реализира с глава и направи обрата пълен.

В заключителните 15 минути в герой за „сините“ се превърна вратарят Николай Кръстев, който спаси две ненвъзможни за хващане положения, а освен това парира няколко добри центрирания, запазвайки собственоръчно аванса на своите – 2:1 и победа за 26-кратните шампиони.