За поредна година босилеградските ветерани с медали от Балканското по лека атлетика

0
Снимка: НРТВ - Босилеград

Босилеградските лекоатлети ветерани спечелиха два медала на 32-то Балканското първенство по лека атлетика в Турция

Ветераните от атлетическия клуб „Младост” – Босилеград : Стефан Радованов и Блажа Войинович и тази година осъществиха призови класирания на 32-то Балканско първенство по лека атлетика за ветерани, което се проведе през първата седмица на септември в Измир, Турция. На състезанията са участвали лекоатлети от 13 държави.

59-годишният Стефан Радованов, пенсиониран офицер от Босилеград спечели два бронзови медала в дисциплините – надбягването на 3 000 метра с препятствия и спортно ходене на 5 километра. Съотборникът му Блажа Войинович (58), пенсиониран полицай, също от Босилеград спечели 4 място в скока на дължина и 5 място в дисциплината скок на височина.

Финансовите средства за участието на босилеградските лекоатлети-ветерани на Балканиадата е подсигурила Община Босилеград. Радованов и Воинович пред НРТВ – Босилеград споделиха своите впечатления от състезанията и изказаха задоволство от постигнатите резултати.