Завршено Европско дворанско првенство у атлетици

0

У Београдској „Комбанк арени“ јуче је завршено 34. по реду Европско првенство у атлетици у дворани.

Србију је на такмичењу представљало 12 атлетичара, а златну медаљу је освојила скакачица у даљ Ивана Шпановић, фантастичним скоком од 7,24 м. То је њен нови лични и национални рекорд и трећи најбољи резултат свих времена у дворани. Шпановићка је  одбранила титулу првака Европе, коју је освојила пре две године у Прагу.

Радослава Мавродиева

Бугарску је представљало 7 такмичара, а најуспешнија је била Радослава Мавродиева, која је освојила сребрну медаљу у бацању кугле резултатом 18.36 метра, што је био и њен нови лични рекорд. Мавродиева је на претходном Европском првенству у Прагу била бронзана.

Најуспешнија реперезентација је била Пољска, која је освојила 12 одличја, од чега  7 златних, 1 сребрну и 4 бронзане медаље. Друга је била Велика Британија са 10, а трећа Немачка са 9 освојених медаља.

Наредно Европско првенство у атлетци биће оджано 2019 године у Глазгову.