Детски футболен отбор от Болград спечели купа в Тараклия

0
По време на награждаването на победителите в IV-я традиционен турнир по минифутбол сред деца в гр. Тараклия, Молдова. Снимки: фейсбук страница на Районния съвет на Тараклия

Детско-юношеският футболен клуб „Шторм“ от град Болград спечели купата „Олег Стоянов“ в гр. Тараклия, Молдова. Това съобщиха на Фейсбук страницата си от Районния съвет на Тараклия.

Четвъртият традиционен турнир по минифутбол за деца, родени през 2010-2013 г., се проведе на 28 януари в спортния комплекс на Тараклия. Турнирът е посветен на паметта на изявения треньор по футбол Олег Стоянов.

В спортната проява участваха отбори от градовете Чадър Лунга, Кагул, Конгаз, район Тараклия. Участието на отбора „Шторм“ от Болград, Украйна, направи традиционния турнир по минифутбол международен.

На второ място се класира отборът на спортната школа в Тараклия, а на трето – отборът на футболния клуб от Кагул.

Победителите бяха наградени с купа, медали и грамоти. Наградите връчиха заместник-председателя на Районния съвет на Тараклия Александър Боримечков, директора на спортното училище на Тараклийски район Владимир Попов и председателя на Асоциацията по футбол на Тараклийски район Владимир Табанов.