Две поражения за македонския национален отбор на старта на Световното първенство по хандбал

0

Мъжкият национален отбор по хандбал на Северна Македония имаше лошо начало на Световното първенство в Египет. В първите два кърга от състезанието в група „G“, македонските национали записаха две убедителни поражения от  отборите на Швеция и Египет.

Отбора на Северна Македония изигра първия мач от първенството в четвъртък, а съперник беше Швеция. Македонските хандбалисти бяха равностоен противник само през първите петнадесет минути на мача. При резултат 9-9 македонските национали дори имаха и атака за да преминат в преднина, но след това навлязоха в лош период, в който Швеция стигна до пет голове предимство. Така резултата на края от първото полувреме беше 16-11 за шведския отбор.

Второто полувреме започна отново с доминираща игра на шведските хандбалисти, които все повече увеличаваха предимството в резултата. Тъй като победителят вече беше известен, селекционерът на Северна Македония им позволи и на по-младите хандбалисти да влязат в игра. До края на мача Швеция стигна до победа с двуцифрена разлика, с резултат 32-20.

Вчера Северна Македония играеше срещу домакина на тазгодишното издание на първенството, отбора на Египет. За съжаление това беше един от най-лошите мачове, които хандбалистите на Северна Македония някога са играли на Световните първенства, като мачът от самото начало до края беше изцяло доминиран от хандбалистите на Египет. През първото полувреме македонските хандбалисти играчи отбелязаха едва шест гола, а крайният резултат на мача беше 38-19 за Египет.

Това поражение с 19 гола разлика е най-тежкото поражение за хандбалния отбор на Северна Македония в седемте му участия на Световните първенства. Най-високото поражение за Северна Македония досега беше с 14 гола разлика от отбора на Куба на шампионата през 1999 година, който също така се проведе в Египет.

В третия и последен мач в група G, македонските хандбалисти утре ще играят срещу отбора на Чили. Хандбалистите на Северна Македония влизат като фаворити в този мач, защото преди две седмици изиграха два приятелски мача с отбора на Чили, който бе на подготовки в Скопие. Тогава Северна Македония записа две лесни победи, на първия мач от 25-21, а на втората среща с резултат 28-24.

Победителя от мача между Северна Македония и Чили ще се класира във втория етап на първенството, в групата на осминафиналите. Отбора който загуби мача, ще играе в т.нар. „Куп на Президента“ или в борба за класиране от 25-то до 32-то място.