Голяма победа на Северна Македония в квалификациите за Европейското първенство по хандбал в 2020 година

0

Националният отбор на Северна Македония по хандбал вчера изигра третия мач в квалификациите за Европейското първенство, което ще се проведе в 2020 година. В много интересен мач, македонските национали победиха отбора на Исландия с 34-33, което представлява първа победа за Северна Македония на гости в Рейкявик.

Исландия по-добре започна мача и направи преднина от 7-3. Но македонските хандбалисти започнаха да играят по-силно в защита и успяха да намалят резултата на 10-8. На пет минути до края на първото полувреме Северна Македония успя за първи път да изравни на 12-12, а след това с гол на Гоце Георгиевски и да поведе с 13-12. До края на първата част от мача играта беше изравнена и на полувремето резултатът бе 17-17.

Втората част отново започна с изравнена игра и двата отбора се сменяха в преднината. Северна Македония за първи път поведе с два гола разлика в 46-та минута, когато резултата беше 26-24. Но, хандбалистите на Исландия успяха да изравнят резултата на 27-27, а пет минути преди кря на мача резултат бе 31-31.

В последната минута при резултат 33-33, Исландия имаше атака за победа, но исландските хандбалисти направиха грешка и на пет секунди до края на мача бе отсъдена дузпа за македонския отбор. Ударът от седем метра изведе Деян Манасков, а исландския вратар успя да защити вратата си. Но, за щастие топката се върна в ръцете на Манасков, който в последната секунда вкара гол за победа и за голяма радост на македонския отбор.

Северна Македония след три изиграни мача се намира на второ място в групата 3, с четири спечелени точки. Северна Македония в първия мач в групата победи Турция в Битоля, а няколко дни по-късно загуби от отбора на Гърция в Кожани. Следващия мача в квалификациите македонския отбор ще играе в неделя, отново срещу отбора на Исландия, но този път като домакин в Скопие.

Домакини на европейското първенство по хандбал в 2020 година ще бъдат три държави: Швеция, Австрия и Норвегия, а шампионата ще се проведе в периода от 10 до 26 януари 2020 година.

В квалификациите участват общо 32 отбора, които са разделени в осем групи, всяка с по четири отбора. Участие на първенството ще осигурят първите два национални отбора от всяка група, както и четирите най-добре пласирани отбора, които ще завършат на третото място в в своята група.