Възпитаници на Спортно училище в Тараклия са шампиони на България по кикбокс

0

Възпитаниците на Спортно училище в молдовския град Тараклия – Маргарита и Ярослав Парпулови са шампиони на България по кикбокс в стил „Low Kick“. Маргарита зае първо място в категория до 42 кг. (13-14 години). В същата тегловна категория Ярослав се изкачи на второто стъпало на подиума, пише вестник Свет. Младите спортисти се биеха като част от българския клуб  – Шуменска крепост. Треньорът е Красимир Николов.  Това не е първата победа на състезателите от Тараклия; през юли 2020 г. Маргарита и Ярослав станаха български шампиони по кикбокс в стила Фул-Контакт в категория 37 кг. Състезанието в стил „Low Kick“ се състоя без публика през миналия уикенд в Шумен. Участие взеха абсолютно рекордният брой за държавните първенства в зрелищния боен спорт  – 356 състезатели от 56 клуба от България. Заради пандемията от КОВИД-19 Държавното първенство по кикбокс се състоя без публика и при спазването на всички мерки от страна на присъстващите.