Борци от български произход от Одеса спечелиха призови места на първенството на Украйна

0

В украинската столица приключи първенството на Украйна по свободна борба сред кадети (родени 2005-2006 г.), в което взеха участие спортисти от цялата страна.

Отборът на Одеска област общо спечели 6 медала. Сред призьорите трима от борците са от български произход от Одеса. Първо място в категорията 45 кг спечели Николай Братов. На второ място е Дмитрий Великсар в категорията 65 кг. И трети са Максим Гросу (категория 48 кг) и Радион Маленко (110 кг).

“Първенството в Киев мина на високо ниво, макар че се наложи да участваме в състезанието без ток. Вече четири години тренирам борба в осмата детско-юношеска спортна школа в Одеса. Треньорите ни са много добри. В нашата школа тренират борци българи, които печелят награди“, разказа за рубриката БГ Свят на БТА Радион Маленков, двукратен шампион на Украйна и кандидат за майстор на спорта, който е с български произход.