Борец от Одеса с български корени спечели бронзов медал на Световната купа за студенти в Турция

0
Снимки: Асоциация по олимпийска борба в Одеска област

Борецът от Одеса Георгий Казанжи спечели бронзов медал на Световната купа по бойни изкуства за студенти. Първенството започна на 21 септември в Самсун в Турция, съобщават от Асоциацията по олимпийска борба в Одеска област на Фейсбук страницата си. Георги Казанжи, който има български корени, се класира на трето място в категорията до 57 кг.

От Украйна в състезанията участват 110 студенти от 50 университета в страната. Общо участниците са 1200 студенти от 344 университета от 50 държави. Състезателната програма включва шест вида бойни изкуства: бокс, карате, тай бокс, муай тай, борба самбо, свободна и гръко-римска борба, ушу.