Бесарабският българин Васил Михайлов спечели бронзов медал на световното първенство по борба

0
Снимки: сайт на Асоциацията по спортна борба на Украйна

Бесарабският българин Васил Михайлов спечели бронзов медал на световното първенство по свободна борба на 18 септември, което стартира на 16 септември в сръбската столицата Белград и ще продължи до 24 септември. Първенството е лицензионна селекция за Олимпийските игри.

Васил Михайлов печели за втори път бронзов медал от световно първенство. Борецът стартира на 1/8-финалите с уверена победа над монголския борец. На четвъртфиналите спечели срещу словашкия борец Гулаев. След като загуби от грузинския борец  на полуфиналите, Васил спечели  бронзов медал„, съобщиха на сайта си от Асоциацията по спортна борба на Украйна.

Васил Михайлов представя Украйна и се състезава в категория до 79 кг. Родом е от Тарутино, Болградски район. Спортната си кариера започва в Тарутинската детско-юношеска школа.

През април 2023 г. двадесет и осем годишният борец спечели европейското първенство, което премина в Загреб, Хърватия. За първи път през последните десет години бесарабският българин печели златен медал за Украйна.

През февруари 2020 г. той получи бронзов медал на европейския шампионат в Рим. Същата година през декември стана трети в индивидуалната световна купа, която се проведе в Белград. През 2021 г., в състава на украинския национален отбор, Михайлов участва на Олимпийските игри в Токио.