Сензация в ШЛ – Шериф разгроми Динамо (Загреб) и докосва групите

0

Молдовският Шериф поднесе най-голямата сензация в днешните първи мачове от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Тимът от Тираспол съкруши с 3:0 хърватския гранд Динамо (Загреб) и ако не се провали на реванша на „Максимир“, ще попадне за първи път в елитната компания на най-добрите отбори в Европа.

Домакините отправиха цели 20 удара към вратата на Доминик Ливакович, а три от тях се превърнаха в голове. На два пъти точен беше Адама Траоре, а между неговите попадения Димитриос Коловос вкара за 2:0 с мощно воле.

В предишния кръг Шериф елиминира Цървена звезда и днес показа, че това не е било никак случайно. Молдовците можеха да поведат още в 10-ата минута, но ударът на централния нападател Луванор срещна гредата. В 17-ата Кевин Теофил-Катрин докосна топката с ръка в наказателното поле, но Джунейт Чакър си затвори очите и не даде дузпа за домакините.

При единствената добра атака на Динамо до почивката Ловро Маер преодоля вратаря на Шериф Йоргос Атанасиадис, но десният бек на домакините Кристиано изчисти малко пред голлинията. В 45-ата минута точно Кристиано изведе с перфектен пас Траоре, който остана очи в очи с Ливакович и не се поколеба – 1:0.

През второто полувреме не се видя никаква реакция от страна на хърватите. В 54-ата минута Момо Янсоне проби отляво и центрира към непокрития Коловас, а гръцкият национал посрещна топката с мощен шут от въздуха и направи резултата 2:0. Десет минути преди края Шериф стигна и до трети гол. Всичко започна от Луванор, а когато топката се озова в краката на Адама Траоре, той хладнокръвно преодоля Ливакович.

Молдова никога не е имала свой представител в групите на Шампионската лига. Сега Шериф е много близо до исторически успех, но преди това му предстои тежко гостуване в Загреб, където Динамо ще направи всичко по силите си за обрат.

Източник: sportal.bg