Млади борци с български корени от Бесарабия спечелиха купата на Испания

0
Снимки: Тарутинска община

Купата на Испания по свободна борба се проведе в Севиля на 11 и 12 юни. В състезанието взеха участие 400 млади борци от Испания, Молдова и Украйна, включително и от Одеска област.

Десет  борци от Одеска област станаха победители и призьори на Купата. В отборното състезание отборът на Одеска област зае 1-во място.

Възпитаниците от Тарутинската детско-юношеска спортна школа, Болградски район Егор Радолов и Евгени Шарков спечелиха златни медали, а Александър Илев стана сребърен медалист“, съобщиха от Тарутинската община.

Поздравления по случай спечелената шампионска купа от младите борци отправиха и от Болградската районна държавна администрация с пожелания за още много победи.