„Дуга“ победител в турнира по футбол на малки врати

0

На спортно игрище „Пескара” през изминалия  уикенд се изиграха финалните срещи от турнира по футбол на малки врати в рамките на „Босилеградско спортно лято 2022”. Победителската титла взе „Дуга“, второто място зае отборът на „Краиндол“, а трети останаха „Вечито други“.

В мача за третото място „Вечито други“ победи убедително отбора на „ПекараБасер С“ с 6:1. Във финалната среща „Дуга“ победи „Краиндол“ с резултат 5:3. За най-добър футболист на тазгодишното първенство бе обявен Марко Костов от отбор „Дуга“, най-добър голмайстор– Мирослав Георгиев от отбор „Краиндол“, а за най-добър вратар – Виктор Йорданов, състезател на „Дуга“. Общинското ръководство  връчи купи, медали и грамоти на най-добре класираните в турнирите по футбол на малки врати и тенис на маса.

В продължението на летните спортни дни ще бъдат организирани състезания по волейбол, баскетбол за мъже и жени, турнир по шах, както и вечерен турнир по тенис на корт в квартал Изворщица. Събитието „Босилеградско спортно лято” традиционно се организира от Спортно дружество на Община Босилеград, под егидата на Общината