Борци отБорци от Одеска област с български корени заеха призови места в шампионат Одеска област с български корени заеха призови места в шампионат

0
По време на награждаването на одеските борци в гр. Ужгород, Западна Украйна. Снимки: фейсбук страница на Асоциацията на олимпийските видове борба в Одеска област

Борци от Одеска област с български корени спечелиха призови места в шампионат на Украйна по свободна борба за мъже и жени. Първото общоукраинско състезание за спортния сезон в началото на 2023 г. се проведе в гр. Ужгород, в периода от 19 до 22 януари. Това съобщиха на Фейсбук страницата си от Асоциацията на олимпийските видове борба в Одеска област.

В надпреварата взеха участие над 150 мъже и жени до 23 години от цяла Украйна. Одеска област бе представена от борци от гр. Одеса и Южни, сред които бяха и такива с български корени. Отборът спечели общо 4 медала.

Второто място сред жените в категорията 57 кг зае Надежда Драганова. На трето място се позиционираха Георгий Казанжи (категория 57 кг), Никита Зубал (категория 70 кг) и Пьотр Литвенюк (категория 74 кг).

Борците от Одеска област са възпитаници на Одеската детско-юношеска спортна школа за борба и на спортния клуб „Химик“ от гр. Южни. Призьорите са подготвени от треньорите Иван Петков, Георгий Ябанжи и Владимир Веремийчук.