Отбора на „Краиндол” спечели турнира по футбол на малки врати в рамките на тазгодишното издание на Босилеградско спортно лято

0

В рамките на Босилеградското спортно лято, организирано от Спортния съюз на Община Босилеград и Община Босилеград, на стадион „Пескара” вчера приключи традиционният турнир по футбол на малки врати за възрастни. В състезанието участваха 6 отбора.

Снощи се изиграха последните два мачаот турнира по футбол на малки врати, малкия и големия финал. Отбора „ННК” спечели третото място наделявайки убедително с 5:1 над отбора с името „Маслачак”. Победителите от „ННК“ доминираха през цялото време, демонстрирайки отлична техника и голови умения, като успяха да отбележат общо пет попадения във вратата на „Маслачак”.

Финалната срещата между „Краиндол“ и „Андак“ предизвика истински интерес сред любителите на спорта в босилеградско. Пред изпълнените трибуни, в много динамичен и оспорван финал победители и шампиони станаха футболистите от „КРАИНДОЛ”. Те спечелиха с 2:1 над отбора на „ЛАВ”, успявайки да направат пълен обрат в мача. През първото полувреме се играеше равностойно и без много рискове. В началото на второто полувреме след една мигновенна контра атака фудболистите на „ЛАВ” откриха резултата в мача повждайки с 1:0. Последва очаквана активизация от страна на отбора на „КРАИНДОЛ”, които заслужено изравниха резултата с майсторско попадение на един от най-върастните си футболисти. Когато всички очакваха мача да приключи при равен резултат и да се отиде в продължения от една сравнително неочаквана ситуация отбора на „КРАИНДОЛ” успя да вкара за втори път. В оставащите няколко минути „ЛАВ” не намери решение за изравнителен гол и така загуби големия финал с 2:1. Мачът беше доста напрегнат и оспорван до последната минута, като и двата отбора показаха силен дух и упоритост. И двата отбора имаха шансове за победа, но в крайна сметка „КРАИНДОЛ” спечели купата.

След последния съдийски сигнал последва малка церемония, на която организаторите наградиха победителите с купи, медали и грамоти. За най-добър стрелец на турнира бе избран Стефан Стоянов от отбора на „Маслачак”, наградата за най-добър вратар отиде при Андрия Стоилков от отбора загубил големия финал „ЛАВ”, а приза за най-добър футболист на турнира спечели Игор Иванов от отбора на шампионите „КРАИНДОЛ”.

Турнирът през цялата седмица събираше многобройни зрители и поддръжници, които подкрепяха своите любими отбори. Организаторите се погрижиха за отличната организация на събитието, което е част от усилията за насърчаване на спорта и активния начин на живот сред жителите на община Босилеград.