Мъжкият национален отбор на Северна Македония по хандбал не успя да се класира за втория етап на Европейското първенство

0

Хандбалистите на Северна Македония, след победата в първия мач на Европейското първенство, претърпяха две последователни поражения и не успяха да се класират в главния, втори етап на шампионата. Това представлява голямо разочарование, като се има предвид факта, че Северна Македония важеше за фаворит в нейната група.

Първо в неделята, македонските национали играеха срещу отбора на Чехия.

Северна Македония беше по-добрия отбор в първото полувреме и след 30 минути имаше преднина от два гола разлика, като резултата беше 11-9.  Това представлява рекорд от най-малко примени гола на македонския отбор в едно полувреме.

В началото на втората част имаше голям спад в играта на македонските хандбалисти. Отбора на Чехия направи серия от 5-1 и преобърна резултата на 15-12 в негова полза. Македонските национали след това започнаха да играят по-добре и успяха да стигнат до равенство на десет минути преди края на мача, когато резултата беше 22-22. Но, хандбалистите на Чехия имаха повече концентрация в последните минути на мача и записаха победа с резултат 27-25.

Така отбора на Северна Македония вчера играеше решаващия мач срещу отбора на Австрия и се нуждаеше от победа с два гола разлика за класиране във втория етап. Но, за съжаление отбора на домакина Австрия се оказа като много по-добър съперник на вчерашния мач.

От самото начало на мача, домашните хандбалисти имаха преднина, която с всяка изминала минута все повече се увеличаваше. Така в 18-ата минута резултата беше 10-6, а в 26-ата минута вече беше 18-10 за Австрия. До края на първата част, македонските хандбалисти успяха да вкарат два гола и резулатата на полувреме беше 18-12.

Отличната игра на Австрия продължи и в началото на второто полувреме. Така в 35-ата минута резултата беше 21-13, а вече в 39-ата минути по-късно австриските хандбалисти имаха убедителна преднина от 24-13. До края на мача, благодарейки на голямата преднина, австриските хандбалисти се отпуснаха, но не позволиха предимството им да бъде застрашено в нито един момент. Крайния резултат на мача беше 32-28, което значеше отпадане на Северна Македония от Европейското първенство.

От групата Б, в която се състезаваше Северна Македония, за втория етап се класираха отборите на Австрия и Чехия. С изпадането в първия етап, отбора на Северна Македония вече няма шанс и за класиране на Олимпийските игри в Токио, които ще се проведат през тази година. Сега на хандбалистите на Северна Македония им предстоят квалификационни мачове за класиране на Световното първенство в 2021 година, което ще се играе в Египет.